Orkidelerin neden çiçekleri erken solar?

Orkidelerin neden çiçekleri erken solar? Orkidenin çiçekleri solabilir ya da düşebilir. Bunun olması normaldir çünkü altı ayda bir açarlar fakat çiçekler her zamankinden erken solduysa(en az 3 aydan önce) bunun nedenleri için okumaya devam edin Çiçeklerini birkaç farklı nedenden dolayı kaybedecek çeşitli orkideler vardır. Yeterli miktarda sulama, nem veya ışık alamazlarsa çiçeklerini kaybedebilirler ve ölürler. Bu durumlarda, çiçekler büzülür ve ölür ve çiçek yaprakları düşebilir.

Orkidelerin kök sisteminin diğer bitkilerden ayrı olduğunu unutmayın. Köklerinin güneş ışığını alması hayati önem taşımaktadır. Fazla suladığınız taktirde köklerde yumuşama ve sulanma başlar ve şişer.  Az su verdiğiniz taktirde de kurumaya başlar.

Orkide biraz da bahçeye diktiğiniz çok yıllık çiçeklere benzeyebilir. Hareketsiz kalabilirler. Bazı yeni başlayanlar çiçeğin öldüğünü varsayabilir ve bitkiyi atabilir, ancak doğru sevgi ve özenle orkideyi geri getirmek mümkündür. Orkide hayranları arasında bu, yeniden çiçek açma olarak bilinir.

Çoğu bitki gibi orkideler de büyümek ve çiçek açmak için çok fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Bu enerjiyi tükettiklerinde uykuya dalarlar ve gövde kuru görünebilir ve büzülebilir. Çiçekler sarkabilir ve hasta görünebilir. Renkler solabilir. Sulamayı, bitki besinini ve diğer faktörleri ayarlayarak, çiçeği geri getirmek ve yeniden çiçek açmaya neden olmak mümkündür.

Orkide çiçeği çok güzel olduğu kadar bir o kadarda ilgi isteyen bakımı zor bir saksı çiçeğidir.

orkide çiçeği neden dökülür

Orkidelerin neden çiçekleri neden solar

Orkidelerin çiçekleri neden erken solar?

Orkidelerin neden çiçekleri neden solar sorusunun cevabı bir çok orkide sever tarafından merak ediliyor. Orkideler tıpkı diğer bitkiler gibidir. Ölmelerinin nedenleri bir dizi faktöre bağlı olarak değişir. Her orkide türünün kendi büyüme mevsimleri ile sulama, ışık ve nem ihtiyaçları vardır. Orkideler efsanede olduğu kadar kırılgan olmasa da, doğru ortamda işlenmeli ve yetiştirilmeli, uygun şekilde sulanmalı, ışık ve doğru nem seviyeleri sağlanmalıdır. Bu ihtiyaçlar karşılanmazsa çiçek ölür.

Bitkilerin ölmesinin en yaygın nedenleri aşırı su ve su altında kalmaktır. Çoğu insan bitkinin sulama ihtiyaçlarını tahmin etmeye başlar ve ya aşırıya kaçar ya da yeterince yapmaz.

Orkideler uykuda kalabilseler de, bitkilerin bir yaşam döngüsü olduğu ve bir noktada ölecekleri için de ölebilirler. Bir orkidenin ölmesinin nedenleri geniş ve çeşitlidir ve kesin olarak bilinmesi imkansızdır ve duruma göre gözden geçirilmesi gerekir.

Yeterli miktarda sulama, nem veya ışık alamazlarsa çiçeklerini kaybedebilirler ve ölürler. Bu durumlarda, çiçekler büzülür ve ölür ve çiçek yaprakları düşebilir.
yeni başlayanlar çiçeğin öldüğünü varsayabilir ve bitkiyi atabilir, ancak doğru sevgi ve özenle orkideyi geri getirmek mümkündür. Orkide hayranları arasında bu, yeniden çiçek açma olarak bilinir.
Bitkilerin ölmesinin en yaygın nedenleri aşırı su ve su altında kalmaktır. Çoğu insan bitkinin sulama ihtiyaçlarını tahmin etmeye başlar ve ya aşırıya kaçar ya da yeterince yapmaz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.